Jeden z prvních turnajů právě započaté golfové sezóny patřil úvodnímu klání Morava Cupu 2013. Na slavkovském bojišti se v doprovodu chladného a větrného počasí, které ale po letošní dlouhé zimě nikoho z hladových golfistů neodradilo,  sešlo 181 hráčů, rozdělených do sedmi vypsaných kategorií. První flight ve složení Terezka Melecká (GCOLO), Ondra Čmiel (BESGK) a místní Roman Pros ml. oddrajvovali s přehledem a  jakoby naznačili, že o skvělé výsledky a snižování osobních hendikepů dnes nebude nouze. Důkazem je vítězných 68 ran (-4) v podání Romana Prose mezi juniory v kategorii EF. Skvěle rozjetý Matyas Chlebovský (PGCOV) po druhé devítce (-1) snad jen litoval, že nehrál ještě pár jamek navíc. Výsledek 73 ran v porovnání s loňskými 84-mi jasně ukázal, že to Maty s golfem myslí smrtelně vážně!:-). Velmi slibně vypadaly birdies Míši Patzeltové (GCAUS) na prvních třech jamkách, škoda jen, že chyběla trocha toho golfového štěstí navíc. I tak nám Míša uzavírala trojici nejlepších se skórem 75 úderů.

vítězové kategorie EF: 1. Roman Pros ml. (GCAUS), 2. Matyas Chlebovský (PGCOV),
3. Michaela Patzeltová (GCAUS)

Ondřej Čmiel (BESGK)…čím víc písku, tím lepší golf!?!:-)

Mikuláš Ermis (GCOSE)…

V kategorii starších žáků překvapil Peťa Janík (BESGK), který strojovou hrou se sedmi bogeys zaznamenal na svou score kartu výsledných 79. Jen díky doublu Nicolase Schellonga (BESGK) na poslední jamce nedošlo k rozstřelu, který by oběma hráčům a zcela jistě také divákům připravil pár promile adrenalinu navíc. Stálici naší túry, Davidovi Michkovi (GCBRN), se ne zcela dokonale povedly poslední dvě jamky, i tak mu s celkovým výsledkem 83 nezkazily radost ze třetího místa.

vítězové kategorie CD: 1. Petr Janík (BESGK), 2. Nicolas Schellong (BESGK),
3. David Michek (GCBRN)

Nicolas Schellong (BESGK)…4 pod par?:-)

Pepa Kriho jun.(BESGK) nám po roce změnil image:-)

V kategorii AB se utkalo celkem 13 dětí ve věku 7-12 let, kteří všichni do jednoho zvládli slavkovskou výzvu bez caddyho na výbornou:-)! Snad v každém turnaji je mezi hráči trojice posledních jamek nejméně oblíbená. Své by o tom mohla vyprávět také Melánie Vendelbergerová (SOGCC), která se svým zaváháním připravila o první místo. I takový je ale golf!!! První skalp Morava Cupu v této sezóně tak doputoval Míšovi Darovcovi (GCAUS). Pro bronzovou medaili si k nám na Moravu dorazila Gábi Roberta Vítů z Royal Golf Clubu Mariánské Lázně.

vítězové kategorie AB: 1. Michal Darovec (GCAUS), 2. Melánie Vendelbergerová (SOGCC),
3. Gabriela Roberta Vítů (RGCML)

Mnoho našich žáků odehrálo na Slavkově jeden z prvních turnajů své slibně se rozvíjející golfové kariéry. V doprovodu caddy tak mohli všichni ukázat to nejlepší z vlastní sbírky ran, poctivě vypilovaných přes zimu, a předvést, že hendikep 54 je jen dočasná záležitost. Dalo se říct, že o nejvyšších pozicích budou rozhodovat jen drobnosti- kdo vstal pravou nohou, kdo se více nasnídal, lépe oblékl nebo kdo si s sebou vzal talismana pro štěstí:-). Přesto jsme už na startu mohli odhadnout favority, kteří v naší túře nejsou žádnými nováčky. Matěj Bača (GCHVK), který s námi ještě nedávno začínal jako benjamínek, i s double parem na konci ukázal, že je ve formě a je nutno s ním počítat. Jeho vítězných 14 brutto bodů však nebezpečně dotahovala famózní Natálka Horáková (BESGK), která nejenom že s 12 body sklidila ovace za druhé místo, ale pořádně upravila hendikep a odvezla si 29,0. Podle slov Jirky Kaminského jsou ovšem takovéhle výkony v Ropici naprosto normální!:-) Se třetím místem pak spokojeně odjížděla usměvavá Anička Křivánková (GCLKO).

vítězové kategorie GH: 1. Matěj Bača (GCHVK), 2. Natálie Horáková (BESGK),
3. Anna Křivánková (GCLKO)

Matěj Bača (GCHVK)…není moc co řešit:-)

Natálie Horáková (BESGK)…nápřah a PRÁSK!!!…ono to dopadne:-)

klikněte zde, abyste se podívali, jak vypadá ranní rozcvička u holek Kedroňových:-)

Agáta Vahalová (GCOLO)

Michael Trna (ZGCKR) s plnou podporou svých rodičů…:-)

Sidebar

Fotogalerie

IMG_0732 IMG_0710 IMG_0555 IMG_0319 IMG_0379 IMG_0934

PartneřiPartnerská hřiště